Jednotky a zařazení...

08.02.2011 01:14
... kde působil gen. Karel Mrázek za 2. světové války...
 
©Pytlák
 


Armée De l'Air (FRA):
9. escadrille 3./204 Groupe de Chasse (6.9.1939 – ?.9.1939)
Batalion de l'air 201 Blida (?.9.1939 – 15.9.1939)
CIC No. 1 Oran-la-Senia (15.9.1939 – 13.6.1940)
Groupe de Reconnaisance 4./108 (13.6.1940 – 23.6.1940)

Royal Air Force (ENG):
Československé depo (12.7.1940 – 6.8.1940)
310. československá stíhací peruť (6.8.1940 – 17.8.1940)
No. 6 O.T.U. (17.8.1940 – 10.9.1940)
43. stíhací peruť "China-British" (10.9.1940 – 17.9.1940)
46. stíhací peruť "Uganda" (17.9.1940 – 2.5.1941)
257. stíhací peruť "Burma" (2.5.1941 – 17.5.1941)
313. československá stíhací peruť (17.5.1941 – 26.6.1942)
 – (velitel A letky: 17.5.1941 – 15.12.1941)
 – (velitel perutě: 15.12.1941 – 26.6.1942)
Exeterský (československý) stíhací wing (26.6.1942 – 31.3.1943)
velitel základny v Church Stanton (1.4.1943 – 24.5.1943)
RAF Staff College (24.5.1943 – 20.7.1943)
Čs. štábní důstojník u Fighter Command (20.7.1943 – 7.3.1945)
Čs. styčný důstojník u Fighter Command (7.3.1945 – 6.6.1945)